Fast Track to Innovation - czyli szybka ścieżka innowacji

Fast Track to Innovation (FTI) to akcja pilotażowa zaplanowana na lata 2015 r. i 2016 r. Budżet inicjatywy na poszczególne lata wynosi po 100 mln euro. Co roku Komisja Europejska zamierza wesprzeć od 50 do70 projektów.

FTI to projekt innowacyjny dedykowany nowym rozwiązaniom, które wykazują wysoki potencjał do wdrożenia na rynku oraz mają szansę na sukces. FTI wspiera zaawansowane i wyspecjalizowane rozwiązania B+R.

FTI wymaga współpracy w ramach konsorcjum projektowego, składającego się z od 3 do 5 partnerów z krajów członkowskich UE oraz krajów stowarzyszonych z Horyzontem 2020. Partnerzy z krajów trzecich również mogą być włączeni w projekt, ale jedynie jako podwykonawcy po spełnieniu określonych warunków.

Założeniem FIT jest fakt znalezienia się innowacji na rynku w ciągu 36 miesięcy od rozpoczęcia projektu (wyjątkiem są rozwiązania z zakresu zdrowia).

Terminy:

Konkurs w ramach FTI został otwarty 6 stycznia 2015 r.

Daty składania wniosków w 2015 r.:

I. do 29 kwietnia,

II. do 1 września,

III. do 1 grudnia.

Ewaluacja wniosków projektowych będzie trwała do 3 miesięcy. Podpisanie pierwszych umów grantowych planowane jest pod koniec października 2015 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.kpk.gov.pl/?page_id=14926.

Dodatkowe informacje można również uzyskać w Dziale Projektów Uniwersytetu Śląskiego

osoba do kontaktu:

mgr Agnieszka Maj - Dyrektor ds. Projektów, e-mail: agnieszka.maj@us.edu.pl, tel. 32 3592262

Natomiast informacji merytorycznych związanych z komercjalizacją udziela Biuro Współpracy z Gospodarką:

e-mail: transfer@us.edu.pl, tel.. 32 359 20 81.