Gala Rozdania Nagród Innowatora Śląska 2020

Szanowni Państwo,

w najbliższy piątek, 20 listopada 2020 r., od godziny 19:00 rozpocznie się transmisja uroczystej Gali Rozdania Nagród Innowatora Śląska 2020.

Uniwersytet Śląski zgłoszony jest w kategorii Instytucja sektora
badawczo-rozwojowego z dwoma rozwiązaniami:

• „Urządzenie do selektywnego pobierania i przechowywania fazy gazowej” - zastosowanie w badaniach lotnych związków organicznych znajdujących się w wydychanym powietrzu, zwłaszcza w celu prowadzenia wczesnej diagnostyki zmian śródmiąższowych w płucach;
  • „Udoskonalone płetwy do pływania” – oryginalne i elastyczne płetwy przeznaczone do pływania rekreacyjnego, sportowego, rehabilitacyjnego lub nurkowania.

Konkurs organizowany jest po raz XII przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Adresowany jest do śląskich przedsiębiorców oraz naukowców opracowujących i wprowadzających nowe rozwiązania technologiczne, które nie tylko przyczyniają się do poprawy jakości życia i zdrowia ludzi, lecz również wzmacniają wizerunek regionu.

Bezpośredni link do transmisji: https://youtu.be/8mTkwHUiybU

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa on-line i trzymania kciuków za rozwiązania zgłoszone przez naszą Uczelnię!