List intencyjny z producentem i wydawcą gier komputerowych Simfabric SA

W związku z realizacją przez naukowców z Instytutu Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego badań w obszarze technologii komercyjnych symulatorów badawczo-rozwojowych dla przemysłu, m.in. kosmicznego, czy dla zastosowań rozrywkowych, w miesiącu lipcu nawiązano współpracę oraz podpisano list intencyjny o współpracy dotyczącej rozwoju nowych, innowacyjnych procesów i produktów z firmą Simfabric SA.

Simfabric SA to polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, które specjalizuje się w przygotowywaniu konwersji (zwłaszcza na konsolę Nintendo Switch), a także tworzy oraz wydaje autorskie produkcje na komputery osobiste i konsole.

Współpraca pomiędzy jednostkami będzie prowadzona w związku z realizacją agendy badawczej, opracowanej na rzecz projektu w ramach Działania 2.1 PO IR - Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

Osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach są: Pani dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ - Prodziekan ds. Kształcenia i Studentów Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych oraz Pan mgr inż. Arkadiusz Nowakowski - asystent w Instytucie Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.