Piknik Uniwersytetu Śląskiego i Zjazd Absolwentów UŚ

W piątek 17 czerwca 2016 roku o godz. 16.30 na terenie osiedla akademickiego w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka) Uniwersytet Śląski i Stowarzyszenie Absolwentów UŚ organizują Piknik Uniwersytetu Śląskiego i Zjazd Absolwentów UŚ.

W programie

16.30 - 17.15 - Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice"

17.30-18.15 - Natalia Bukowska & Szymon Smolin

18.30-19.15 – Agnieszka Gabryś Band

Zespół Agnieszka Gabryś Band istnieje od niedawna. Członków zespołu połączyła wspólna pasja do muzyki. Każdy robi to co lubi najbardziej i stara się włożyć choć odrobinę siebie w nowo przygotowywane utwory. Zespół liczy cztery osoby: Daniel Grychtoł – pianista, Sebastian Sokołowski – basista, Dawid Konwant – perkusista, Agnieszka Gabryś – wokalistka. Choć każdy studiuje na innym Uniwersytecie muzyka scala ich w jedną całość.

19.30-20.30 - Silesian Singers

Silesian Singers to zespół wokalny, który w swoich występach prezentuje szerokie spektrum sztuki wokalnej wykonując największe przeboje muzyki rozrywkowej. W bogatym repertuarze posiadają utwory m.in. F. Sinatry, M. Jacksona, S. Wondera, A. Zauchy czy G. Turnaua. Świetnie czują się zarówno w stylistyce jazz-swing, jak i w nowoczesnych popowych brzmieniach. Warsztat szlifują od wielu lat pod okiem najlepszych krajowych i zagranicznych specjalistów. W skład zespołu wchodzą: Magdalena Grzegorzek, Iga Suchara, Adrianna Walusiak, Piotr Filipczuk, Aleksander Teliga, Marcin „Pufa" Piątek, Kamil Ozimek oraz Kacper „Bitu" Niezabitowski.

KOMIKSOWA STREFA DLA DZIECI, a w niej: zjeżdżalnia: eurobangee, dart, ścianka wspinaczkowa dla dzieci, zamek do skakania, klown, duże bańki mydlane, kolorowe warkoczyki, malowanie buziek.

STOISKA NAUKOWE:

UNIBOT – to zajęcia z robotyki prowadzone w ramach Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego UŚ kierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chcących zgłębić wiedzę i umiejętności w konstruowaniu oraz programowaniu robotów.

Stowarzyszenie Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki EKSPERYMENTATORZY – specjalizuje się w niekonwencjonalnych działaniach promujących dziedziny przyrodnicze. Przekazują wiedzę z zakresu chemii, fizyki i biologii, bawiąc, inspirując oraz zadziwiając.

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Przyrodników Planeta – celem działalności Koła jest rozwijanie zainteresowań i różnorodnych pasji biologicznych jego członków, przez współpracę studentów o rozmaitych zainteresowaniach w obrębie nauk przyrodniczych.

Koło Naukowe Fizyków Uniwersytetu Śląskiego – grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego, których łączy jedna wspólna cecha: fascynacja fizyką. Zgodnie z wyznawaną przez ich ideą – „Umysł ścisły, nie znaczy ciasny". W ich dyskusjach równie często pojawiają się wątki związane z kulturą, sztuką, polityką i wszystkimi tymi sprawami, które zwracają ich uwagę. Chociaż większość członków koła studiuje fizykę, są wśród nich także studenci innych kierunków. Wielu studiuje jednocześnie na dwóch wydziałach lub jest studentami MISMP-u.

Koło Naukowe Ceramiczne 4MA – zostało założone w 2011 roku. Celem działalności jest pogłębienie wiedzy dotyczącej współczesnego designu, technologii i sztuki. Jednak nie mniej ważne jest zdobywanie doświadczenia poprzez udział we wspólnych projektach, które pokazywane są na targach i wystawach.

Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców Wieża Babel – koło działa przy Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Zrzesza studentów studiów licencjackich i magisterskich zainteresowanych językiem polskim, polską kulturą i literaturą. Jest to najbardziej międzynarodowe koło na Uniwersytecie Śląskim, członkami koła są studenci z: Kazachstanu, Gruzji, Ukrainy, Mongolii, Kirgistanu, Białorusi i Rosji. Koło działa na dwóch płaszczyznach: kulturowo-filmoznawczej oraz językoznawczej.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich, tel. 32 359 19 75, e-mail: absolwent@us.edu.pl