Warsztaty - Stop Niskiej Emisji

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. "Stop Niskiej Emisji - źródła występowania, sposoby eliminacji poprzez edukację i popularyzację metod badań stosowanych w naukach o Ziemi".

Warsztaty odbędą się 19.04.2016r. na Wydziale Nauk o Ziemi i skierowane są do studentów, doktorantów, pracowników Wydziału Nauk o Ziemi oraz nauczycieli, uczniów i innych osób zainteresowanych tę tematyką.

Warsztaty będą składały się z dwóch części:

Pierwsza część ma na celu wprowadzenie słuchaczy w tematykę. Omówione na wstępie będą  takie zagadnienia jak: Czym jest niska emisja? Jakie są przyczyny jej występowania? Jakie zagrożenia ze sobą niesie? Kolejno w celu popularyzacji możliwości badań w zakresie nauk o Ziemi zaprezentowane zostaną nowoczesne metody badań stosowanych w naukach o Ziemi, pełniące rolę narzędzi, które dostarczają cennych informacji na temat skali, rodzaju i ilości zanieczyszczenia wraz z podaniem potencjalnych źródeł czyli tzw. emitorów zanieczyszczeń. Część druga warsztatów skoncentrowana jest na dyskusji w której będą brali udział przedstawiciele wszystkich grup zarówno z sektora nauki jak przedstawicieli gmin i samorządów oraz przedstawicieli z przemysłu i biznesmenów - osób mających realną możliwość działania na rzecz ograniczania niskiej emisji.

Organizatorami tego wydarzenia poza Uniwersytetem Śląskim jest Energetyczny Think Tank, oraz GLOBEnergia.

Program warsztatów

Strona internetowa warsztatów