alfa.ac - ruszyła rekrutacja programu pre-akceleracyjnego dla naukowców

alfa.ac - ruszyła rekrutacja programu pre-akceleracyjnego dla naukowców.

Już w drugiej połowie listopada br. w Warszawie rusza unikatowy w skali kraju program - alfa.ac - którego celem jest wsparcie ambitnych naukowców i innowatorów z całego kraju, myślących o komercjalizacji swoich prac naukowych. By ich w tym wesprzeć - także po raz pierwszy w Polsce - siły połączą fundusze inwestycyjne, startupy i korporacje. Cel jest prosty, podzielenie się praktycznym doświadczeniem, rozwój projektów oraz przekonanie do siebie inwestorów skupionych wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, BRIdge Alfa, dzięki któremu 10 funduszy w kraju może zainwestować nawet 1 milion złotych w pojedynczy projekt. Co więcej, ok. 20% z kwoty inwestycji, zostanie przeznaczone na dalsze prace badawczo-rozwojowe.

Przez niemal 20 spotkań (10 zjazdów, zawsze w piątki i soboty), naukowcy będą pracować nad rozwojem swoich projektów naukowych m.in. pod okiem najlepszych ekspertów związanych z tak znanymi markami jak IBM, Microsoft, Neuca, Orange, Dentons Poland Startup Program czy D-Raft. Dodatkowo, swoją wiedzą z uczestnikami podzielą się przedstawiciele środowiska startupowego. Razem, przy wsparciu inwestorów, m.in. z funduszy Impera Alfa, Infini, Polskiego Instytutu Badań i Rozwoju czy SpeedUp BRIdge Alfa, pomogą naukowcom zdobyć niezbędne kompetencje m.in. w zakresie wyboru modelu biznesowego, budowania i rozwoju produktu, zarządzania, monetyzacji czy marketingu.

Finałem programu (marzec 2016) będzie DemoDay w Google Campus Warsaw, podczas którego uczestnicy zaprezentują efekty swoich prac przed inwestorami skupionymi m.in. wokół programu NCBR, BRIdge Alfa.

alfa.ac nie ma żadnych ograniczeń branżowych. Do pracy w pre-akceleratorze zostanie zaproszonych maksymalnie 20 zespołów z całej Polski. Udział w programie jest bezpłatny, a organizatorzy programu nie wymagają od uczestników formalnego zatrudnienia na uczelni czy w jakiejkolwiek jednostce naukowej. Najważniejsza jest technologia i zaangażowanie zespołu.

Wszystkie spotkania w ramach alfa.ac będą odbywać się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie. Rekrutacja trwa tylko do 13-go listopada br. Szczegóły: http://alfa.ac

***

Program współtworzony jest przez fundusze działające w ramach programu BRIdge Alfa, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem programu jest wspieranie komercjalizacji wyników badań lub prac rozwojowych oraz zachęcanie przedsiębiorców do inwestowania w działalność badawczo-rozwojową. Więcej: http://bridge.gov.pl

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.