Broker Innowacji na Uniwersytecie Śląskim

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę laureatów I edycji konkursu „Brokerzy Innowacji”. W ramach konkursu Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Biuro Współpracy z Gospodarką UŚ pozyskały brokera, którego zadaniem będzie m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych, zakładania spółek typu spin off oraz zawierania umów licencyjnych.

Mamy nadzieję, że współpraca z Brokerem przyczyni się do jeszcze lepszego wykorzystania potencjału naukowo-badawczego Uniwersytetu Śląskiego, także w procesie powoływania spółki celowej Uniwersytetu. Warto zaznaczyć, iż w UŚ to nie jedyna współpraca z brokerami technologii" – mówi Dariusz Laska, Pełnomocnik Rektora ds. Komercjalizacji i Rozwoju Sieci Współpracy.

Nauka w Polsce: "Broker innowacji rozpoczyna pracę w Uniwersytecie Śląskim" (dostęp 01.10.2013 r.)

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego: "Broker Innowacji dla naszego Wydziału" (dostęp 23.09.2013)