Deklaracja „Gospodarka dla uczelni, uczelnie dla gospodarki”

17 maja 2012 r. w Warszawie odbyło się spotkanie minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej z rektorami uczelni oraz przedstawicielami świata biznesu. Uczestnicy spotkania dyskutowali o zwiększeniu atrakcyjności absolwentów szkół wyższych na rynku pracy, m.in. poprzez wykorzystanie możliwości tworzenia przez uczelnie programów studiów w porozumieniu z partnerami ze sfery gospodarczej. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w debacie uczestniczył JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Rozmowy zakończyły się przyjęciem deklaracji o współpracy uczelni i biznesu – „Gospodarka dla uczelni, uczelnie dla gospodarki”. Dokument ma charakter otwarty, przedstawiciele uczelni i przedsiębiorstw mogą przesyłać zgłoszenia poparcia.

DEKLARACJA