Dla Kobiet i Nauki - program stypendialny

Do 31 maja 2014 r. trwa nabór zgłoszeń do do programu stypendialnego dla kobiet naukowców prowadzących badania w dziedzinie nauk o życiu. W konkursie "Dla Kobiet i Nauki we współpracy między L'Oréal Polska, Polskim Komitetem ds. UNESCO oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego" do zdobycia jest pięć rocznych stypendiów: dwa dla doktorantek i trzy dla habilitantek.

Wysokość stypendiów w tegorocznej edycji wynosi:

• 27.000 zł (w przypadku stypendiów doktoranckich)
  • 32.000 zł (dla stypendiów habilitacyjnych).

Ponadto MNiSW przyzna każdej laureatce dodatkowe wyróżnienie - pokrycie kosztów wyjazdu na wybraną zagraniczną konferencję naukową na terenie Europy.

Warunkiem przystąpienia do konkursu, zarówno dla doktorantek (granica wieku - 35 lat), jak habilitantek (do 45 lat), jest końcowy etap realizacji prac oraz ich kontynuacja w roku pobierania stypendiów. Kandydatury oceniane są przez 16 jurorów - wybitnych naukowców i autorytety polskiego życia naukowego.

Więcej informacji na stronie internetowej www.lorealdlakobietinauki.pl.