EmpoweRing univErsity Students Through heaLth EntrepreneurShip TrainingS - RESTLESS

Projekt pt. RESTLESS ma na celu inspirowanie, szkolenie i wzmacnianie pozycji rynkowej studentów poprzez kształcenie i doskonalenie umiejętności i wiedzy w zakresie przedsiębiorczości, kompetencji cyfrowych i zielonych (ekologicznych).

W ramach projektu RESTLESS uczelnie wyższe i MŚP z Polski, Niemiec, Portugalii, Grecji i Cypru opracują program szkoleniowy rozwijający umiejętności i wiedzę w zakresie przedsiębiorczości, technologii cyfrowych i ekologii oraz zwiększający świadomość uczestników w kluczowych obszarach związanych ze zdrowiem. Studenci i absolwenci uczelni, specjalizujący się w medycynie, naukach przyrodniczych, biznesie, inżynierii i ICT, będą mieli okazję dołączyć do programu Health Entrepreneurship Bootcamps i zaprezentować swoje pomysły podczas konferencji końcowej.

Instytucja koordynująca: Polska – Uniwersytet Śląski w Katowicach

Partnerzy projektu:

Cypr: GrantXpert Consulting,

Grecja: JOIST Innovation Park,

Niemcy: Institute for Biomedical Informatics,

Portugalia: University of Beira Interior.

Główne cele projektu to:

- wyposażenie studentów i absolwentów medycyny, nauk przyrodniczych, inżynierii, biznesu i ICT w umiejętności wymagane przez branżę medyczną przyszłości (w tym umiejętności przedsiębiorcze, cyfrowe i ekologiczne) oraz przekazanie podstaw ułatwiających założenie własnej firmy;

- inspirowanie, wzmacnianie i szkolenie zarówno studentów, jak i absolwentów z różnych dziedzin (medycyna, nauki przyrodnicze, biznesu, inżynierii, ICT) i wyposażenie ich w odpowiednie umiejętności potrzebne do cyfrowej i ekologicznej transformacji sektora zdrowia;

- inspirowanie, szkolenie i umożliwianie studentom i/lub absolwentom tych kierunków rozpoczęcia działalności gospodarczej w sektorze zdrowia poprzez tworzenie produktów lub usług, które odpowiadają na wyzwania społeczne związane ze zdrowiem;

- zachęcanie do dzielenia się doświadczeniami wszystkich partnerów w celu zidentyfikowania najlepszych praktyk w zakresie włączania przedsiębiorczości dot. sektora zdrowia, umiejętności cyfrowych i ekologicznych w tok kształcenia.

Szczegółowe informacje o projekcie: www.restlessproject.eu.