ICT Multimedia Event Innowacyjne rozwiązania w usługach publicznych

ICT & Multimedia Event Innowacyjne to spotkanie promujące rozwiązania w usługach publicznych zorganizowane przez Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o i Śląski Klaster Multimedialny HUB CLUB przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

Wydarzenie zgromadziło ponad 120 osób w tym prezydentów, burmistrzów, sekretarzy gmin i powiatów województwa śląskiego oraz prezesów i dyrektorów jednostek świadczących usługi publiczne. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, który mówił m.in. o wysokim potencjale naszego regionu i szansach rozwoju innowacyjnej gospodarki. Rafał Biegański z Wydziału Rrozwoju Regionalnego przedstawił informacje na temat przyszłego okresu programowania, priorytetów i celów, na które będą przeznaczone środki unijne. W przyszłej perspektywie 2014-2020 wg Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na badania i rozwój ma przypaść aż 8 mld euro a na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w regionach niemal 5 mld euro.