InterNanoPoland 2018

InterNanoPoland 2018 to największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona wyłącznie nanotechnologii. To międzynarodowe forum dla naukowców, przedsiębiorców oraz instytucji z otoczenia biznesu, którzy kształtują przyszłość krajowego i światowego sektora nanotechnologii.

Konferencja oferuje możliwość prezentacji projektów B+R, a także przedstawienia własnych osiągnięć i podzielenia się wynikami prac przez młodych naukowców przed mediami oraz zaproszonymi gośćmi kształtującymi rozwój nanotechnologii w kraju i zagranicą.

Trzecia edycja InterNanoPoland odbędzie się w dniach 12-13 września 2018 r. w Hotelu Novotel w Katowicach. Przygotowano  niezwykle interesujące, rozwojowe i interdyscyplinarne tematy sesji:

Nanotechnologia – Business to Science

Materiały 2D w przemyśle

Fabrykacja, wytwarzanie, zaawansowane przetwarzanie materiałów Nanotechnologia w medycynie Prawo i legislacja Sesja plakatowa: Badania i technologie dla rozwoju przemysłu nanotechnologicznego

W czasie trwania konferencji odbędzie się też po raz drugi jedyny w Polsce dedykowany nanotechnologii konkurs startupowy – Nano Startup Challenge.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET oraz Śląski Klaster Nano, których misją jest stworzenie platformy współpracy przedsiębiorców, instytucji naukowych, administracji publicznej i organizacji wsparcia biznesu na rzecz zwiększenia znaczenia nanotechnologii w kształtowaniu przyszłego wymiaru gospodarczego innowacyjnego na Śląsku i w Polsce.

Organizatorów wspiera Miasto Katowice, będące współgospodarzem wydarzenia a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA.

Swoją obecność potwierdziło już wielu znamienitych przedstawicieli nauki i przemysłu
a konferencja została objęta patronatem Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje dotyczące InterNanoPoland 2018 znajdują się na stronie: http://internanopoland.com.

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.