Konferencja „Drzwi do kariery chemika"

24 maja 2013 r. o godzinie 11.00 w sali 227 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14) odbędzie się I konferencja z cyklu „Drzwi do kariery chemika”. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski.

Celem konferencji jest umożliwienie spotkania studentów kierunków chemia oraz technologia chemiczna z przyszłymi pracodawcami. W roli prelegentów wystąpią śląscy przedsiębiorcy z branży chemicznej. Każdy z zaproszonych gości przedstawi oczekiwaną przez siebie sylwetkę absolwenta studiów chemicznych. Konferencja stanowić będzie początek współpracy środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu chemicznego, dążącej do podnoszenia jakości kształcenia z uwzględnieniem potrzeb polskiego przemysłu.