Konferencja inaugurująca projekt Eko-staż

20 listopada o godzinie 10:00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie konferencja pt. „Rola partnerstwa sektora MŚP oraz B+R na rzecz wspierania innowacji w regionie”.

Konferencja rozpoczyna projekt Eko-staż - program płatnych staży dla 50 pracowników naukowych śląskich uczelni w przedsiębiorstwach branży eko* na terenie regionu. Celem projektu jest zwiększenie efektywności transferu akademickiej wiedzy do gospodarki i wzmocnienie powiązania sfery Badań i Rozwoju z przedsiębiorstwami.

Projekt Eko-staż realizowany jest przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach w partnerstwie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Naczelną Organizacją Techniczną FSNT Rada Miejska w Gliwicach, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W załączeniu znajdą Państwo program konferencji, a także kartę zgłoszenia uczestnictwa.

Więcej informacji o projekcie i konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej projektu: www.ekostaz.pl

Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych oraz przedsiębiorców do wzięcia udziału w konferencji.

 

* Branża EKO rozumiana jest za wytycznymi programu Rozwoju Technologicznego Województwa Śląskiego 2010-2020 i obejmuje TECHNOLOGIE DLA ENERGETYKI I GÓRNICTWA (Zaawansowane technologie spalania węgla; Czyste technologie węglowe; Technologie wytwarzania ogniw paliwowych; Technologie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, spalanie i termiczna utylizacja odpadów oraz oszczędność energii, w tym skojarzone; Technologie składowania dwutlenku węgla; Technologie procesowania gazów) oraz TECHNOLOGIE DLA OCHRONY ŚRODOWISKA (Biotechnologie dla ochrony środowiska; Technologie budownictwa inteligentnego oraz energooszczędnego w aspekcie zrównoważonego rozwoju; Technologie ochrony i rekultywacji środowiska, w tym inżynieria biogeochemiczna oraz zarządzania odpadami; Technologie zagospodarowania odpadów przemysłowych i niebezpiecznych; Technologie termicznego unieszkodliwiania odpadów; Technologie procesowania (oczyszczania i separowania) wody i gazów, gromadzenie i uzdatnianie wody; Technologie ograniczające emisję zanieczyszczeń do atmosfery; Technologie wspomagające zarządzenie środowiskiem).

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.