Konkurs dla przedsiębiorców na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, iż w październiku br. planuje ogłoszenie kolejnego konkursu w ramach Działania 4.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Nabór wniosków ma być prowadzony w terminie od 4 do 29 listopada. Przewidywana alokacja na konkurs wynosi 500 000 000,00 zł.

 

Dofinansowanie w ramach Działania 4.4 udzielane jest na realizację projektów inwestycyjnych w wysokim potencjale innowacyjnym, w zakresie zakupu lub wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych w produkcji i usługach, stosowanych na świecie nie dłużej niż 3 lata bądź posiadających stopień rozprzestrzenienia na świecie w danej branży nie przekraczający 15%. W najbliższym naborze ciężar oceny innowacyjności w składanych projektach postawiony będzie na weryfikację poziomu innowacyjności produktowej. Każdy projekt musi generować efekt w postaci wprowadzenia na rynek docelowy (o zasięgu minimum krajowym) nowego, lub znacząco ulepszonego produktu.
 
Poziom i wysokość wsparcia wynosi od 40% do 70% wartości kosztów kwalifikowanych, przy czym:
  • całkowita wartość projektu nie może przekroczyć 50 milionów euro,
  • wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem  w ramach projektu wynosi nie mniej niż 8 milionów złotych i nie więcej niż 160 milionów złotych.
 
Minimalna kwota wsparcia na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym wynosi 2,4 miliona złotych.
 
Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt wynosi:
  • na część inwestycyjną projektu – 40 milionów złotych,
  • na część doradczą – 1 milion złotych,
  • na część szkoleniową – 1 milion złotych.
 
W ramach najbliższego naboru przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie projektów inwestycyjnych w wysokiej fazie przygotowania realizacyjnego, czyli wykonalnych pod względem prawnym, technicznym i organizacyjnym na dzień składania wniosku o dofinansowanie.
 
Wykonalność projektu będzie weryfikowana na podstawie załączonych do wniosku o dofinansowanie dokumentów niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji (licencji, pozwoleń oraz decyzji, w tym również decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz kompletu dokumentacji związanej z oceną oddziaływania projektu na środowisko, jeśli taka ocena jest wymagana, a także pozwolenia na budowę).

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.