Nabór na szkolenie z modelowania, skanowania oraz drukowania 3D

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie do udziału w szkoleniu z zakresu modelowania 3D w środowisku CAD, umiejętności czytania dokumentacji technicznej maszynowej, skanowania oraz drukowania 3D, organizowanego w ramach inicjatywy spinPLACE.

Liczba godzin lekcyjnych: 30

Prowadzący: dr inż. Piotr Duda oraz dr inż. Szymon Sikorski z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ

Kiedy:

5, 6 i 12 czerwca br.

W godzinach 8-16 w każdym dniu szkoleniowym

Gdzie:

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ, Instytut Informatyki, ul. Będzińska 39 w Sosnowcu; sala 401A oraz 08

spinPLACE, ul. Bankowa 5 w Katowicach; Centrum Prototypowania 3D

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

Cz.1

1.Tworzenie brył prostych z wykorzystaniem szkicu i operacji wyciągnięcia normalnego i przez obrót;
2. Operacje wcięcia od bazy i przez obrót;
3. Wyciągnięcie po ścieżkach i po profilach;
4. Kreator otworów, zaokrąglenie i faza;
5. Szyki liniowe i kołowe, operacja lustra;
6. Pomocnicze operacje konstruktorskie;
7. Automatyczne generowanie dokumentacji wykonawczej;
8. Tworzenie przekrojów wyrwań i powiększeń;
9. Wymiarowanie, adnotacje i informacje uzupełniające;
10. Wykonywanie złożeń;
11. Dobór wiązań i korzystanie z ToolBox.

Cz.2

W ramach warsztatów z druku 3D zostaną omówione trzy najważniejsze grupy technologii wytwarzania addytywnego. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w proces przygotowania obiektów wirtualnych do wydruku. Następnie zostanie zaprezentowana kalibracja drukarek, uruchomienie wydruku oraz postprocessing w dwóch najważniejszych technologiach FFF/FDM i SLA.

Cz.3

W ramach warsztatów ze skanowania 3D zostaną omówione podstawowe technologie stykowe i bezstykowe pozwalające na uzyskanie chmury punktów. W dalszej części zostanie zaprezentowany skaner 3D światła strukturalnego. W ramach warsztatów uczestnicy zostaną zapoznani z procesem skanowania obiektów fizycznych, ich przygotowania do procesu skanowania oraz wstępną obróbką chmury punktów uzyskaną z procesu skanowania 3D.

Nabór na szkolenie trwa do dnia 24 maja br., do godziny 16:00.

Zapisy na szkolenia przyjmujemy za pośrednictwem skrzynki e-mail: transfer@us.edu.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń.

W bliskiej przyszłości planujemy kolejne nabory.