Konferencja podsumowująca projekt „Innowacje Śląska – utworzenie, promocja i rozwój Śląskiego Klastra Multimedialnego”

11 grudnia w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości, odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Innowacje Śląska – utworzenie, promocja i rozwój Śląskiego Klastra Multimedialnego”. Dzięki wsparciu z funduszy unijnych w Rudzie Śląskiej powstał Śląski Klaster ICT i Multimediów Hub Club , który aktywnie działa na arenie regionalnej i międzynarodowej. Klaster skupia śląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców i już dwie śląskie uczelnie Uniwersytet Śląski oraz Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

Podczas konferencji przedstawione zostały efekty wspólnych dwuletnich działań oraz wręczone zostaną certyfikaty wszystkim członkom klastra.

Konferencja została zorganizowana przez Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości – instytucje koordynującą projekt. Gośćmi tej imprezy byli przedsiębiorcy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Miasta Ruda Śląska. Obecni byli również również reprezentanci władz śląskich uczelni i lokalnych instytucji wsparcia biznesu. Uniwersytet Śląski podczas spotkania reprezentowali Prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski oraz Pan Dariusz Laska - Pełnomocnik Rektora ds. Komercjalizacji i Rozwoju Sieci Współpracy

Realizacja projektu współfinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013.