Seminarium inaugurujące projekt FORSZT

Zapraszamy na seminarium inaugurujące realizację projektu „Fundament Optymalnego rozwoju: Staże z Technologii - FORSZT”, które odbędzie się 17 grudnia 2013 r. w Sali Rady Wydziału Matematyki Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (s. 227), ul. Bankowa 14.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Podczas seminarium pracownicy uczelni i przedstawiciele przedsiębiorstw wygłoszą referaty, przedstawione zostaną: możliwości współpracy na linii uczelnia – gospodarka w ramach działań B+R, przykłady konkretnych przedsięwzięć oraz szczegóły płatnego programu stażowego w ramach projektu kierowanego do przedsiębiorców i pracowników UŚ (18 staży dla pracowników przedsiębiorstw na UŚ oraz 9 staży dla pracowników uczelni u przedsiębiorców).

Program stypendialny FORSZT jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw. Założeniem projektu jest współpraca doktorantów prowadzących swoje badania w Instytutach: Fizyki, Informatyki i Nauki o Materiałach z przemysłem oraz partnerami zagranicznymi. Celem tej współpracy jest zwiększenie transferu wiedzy i wzmocnienie powiązań pomiędzy sferą badań naukowych i wiedzy, a przedsiębiorstwami, co ma głównie służyć rozwojowi gospodarczemu regionów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.forszt.us.edu.pl.