Podpisanie porozumienia o współpracy z firmą PRO-INVEST Arkadiusz Nagięć

30 stycznia 2014 r. (czwartek) o godz. 9:00 w sali 24 budynku rektoratu (Katowice, ul. Bankowa 12) zostało podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a firmą PRO-INVEST Arkadiusz Nagięć. Porozumienie podpisali prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Pan Arkadiusz Nagięć – Prezesa firmy PRO-INVEST.

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie wiele obszarów, m.in.

• rozwijanie współpracy naukowo-badawczej i wynalaczej;
  • promowanie postaw/idei przedsiębiorczości w środowisku akademickim;
  • organizacja praktyk studenckich dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Uczelni;
  • organizacja staży dla najlepszych studentów i absolwentów Uczelni;
  • udział Firmy w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych, tworzonych w Uczelni;
  • angażowanie wykwalifikowanej kadry Firmy w prowadzenie zajęć ze studentami;
  • promowanie przez Strony idei transferu wiedzy do środowiska gospodarczego;
  • realizacja wspólnych projektów finansowanych ze środków krajowych lub unijnych;
  • animowanie i tworzenie sieci współpracy;
  • pomoc Firmy w wyposażeniu, doposażeniu oraz rozbudowie infrastruktury laboratoryjnej.

Od ponad 10 lat firma PRO-INVEST zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji projektowych i budowlanych. Swoją działalność koncentruje na realizacji wielobranżowych projektów inwestycji budowlanych. W ramach swoich działań zapewnia koordynację prac mających na celu osiągnięcie założonych efektów przy minimalnym poziomie ryzyka. Oferuje Inwestorowi komfort profesjonalnie zorganizowanego procesu inwestycyjnego oraz wsparcia merytorycznego. Firma PRO-INVEST pomaga Inwestorom na każdym etapie realizacji inwestycji: od oceny terenu inwestycyjnego i jego przydatności, przez ustalenie programu inwestycyjnego pod kątem oczekiwań Inwestorów, określenie budżetu czy opracowanie koncepcji architektonicznej, aż do zakończenia inwestycji i oddania obiektu do użytkowania.