Bezpłatne konsultacje dla Pracowników Naukowych z całej Polski!

Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podejmuje liczne inicjatywy w obszarze B+R, kładąc duży nacisk na transfer innowacyjnych rozwiązań do biznesu oraz komercjalizację wyników badań wypracowanych przez naukowców.

W ramach projektu BWG prowadzi punkt konsultacyjny, którego specjaliści udzielają zainteresowanym pracownikom naukowym profesjonalnego doradztwa w zakresie m.in:

- ochrony własności intelektualnej, w tym ochrony własności przemysłowej;

- form komercjalizacji wiedzy;

- modeli biznesowych;

- zakładania działalności gospodarczej i pozyskiwania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych;

- nawiązywania kontaktów biznesowych i prawnych aspektów współpracy z gospodarką.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie projektu www.ndg.us.edu.pl

Z konsultacji mogą skorzystać pracownicy naukowi szkół wyższych, instytutów badawczych, instytutów naukowych Polskiej Akademii Nauk, jednostek tworzących konsorcja naukowe z całej Polski, jednak z wyłączeniem przedsiębiorców.

Punkt konsultacyjny jest prowadzony w ramach projektu „Nauka dla Gospodarki — efektywne zarządzanie badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac badawczych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.