Podpisanie porozumienia o współpracy z firmą SmartVet Polska Sp. z o.o.

25 marca 2014 r. (wtorek) o godz. 10:00 w sali 24 budynku rektoratu (Katowice, ul. Bankowa 12) zostanie podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a  firmą SmartVet Polska Sp. z o.o.

SmartVet to największa sieć klinik weterynaryjnych w Europie kontynentalnej.  Katowicka klinika złożona jest z pracowni RTG I USG, sal zabiegowych i operacyjnych, szpitala, hotelu, apteki, salonu piękności i sklepu.

Obszary współpracy pomiędzy uczelnią a firmą obejmą m.in.:

• promowanie postaw/idei przedsiębiorczości w środowisku akademickim Uczelni, w tym wspieranie projektów studentów Uczelni;
  • organizacja praktyk studenckich dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Uczelni;
  • organizacja staży dla najlepszych studentów i absolwentów Uczelni;
  • udział Firmy w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych, tworzonych w Uczelni;
  • angażowanie wykwalifikowanej kadry Firmy w prowadzenie zajęć ze studentami;
  • realizacja wspólnych projektów o zasięgu regionalnym, ponadregionalnym i międzynarodowym;
  • animowanie i tworzenie sieci współpracy, mających na celu efektywniejsze wykorzystanie potencjału naukowego i kadrowego obu Stron;
  • przekazywanie przez Firmę na rzecz Uczelni darowizn na podstawie odrębnych umów określających cel i warunki przekazania i przyjęcia darowizny;
  • pomoc Firmy w wyposażeniu, doposażeniu oraz rozbudowie infrastruktury laboratoryjnej.

Firmę SmartVet Polska Sp. z o.o. reprezentować będzie Prezes Zarządu Zygmunt Smykalla natomiast ze strony Uniwersytetu Śląskiego porozumienie podpisze Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.