Od listopada rusza ABSL Academy

Kształcenie przyszłych pracowników sektora nowoczesnych usług biznesowych to podstawowy cel ABSL Academy – nowej inicjatywy edukacyjnej ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland) oraz trzech śląskich uczelni: Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego. Partnerem inicjatywy jest CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), projekt wspiera Miasto Katowice.

ABSL Academy to prestiżowy program edukacyjny nastawiony na praktyczne rozwijanie umiejętności z zakresu efektywnego zarządzania własną karierą. To też jedyny kurs, którego celem jest wykształcenie przyszłych pracowników dla ponad 170 międzynarodowych, dużych firm w Polsce i za granicą. Program powstał w związku z rosnącym zapotrzebowaniem sektora usług biznesowych na pracowników posiadających nie tylko akademicką wiedzę, ale i praktyczne umiejętności.

Ukończenie ABSL Academy zwiększa szansę na podjęcie pracy w sektorze usług biznesowych. Uczestnicy kursu otrzymają:

• certyfikat ABSL – będący potwierdzeniem zdobycia kompetencji poszukiwanych przez pracodawców zrzeszonych w ABSL,
  • CIMA Certificate in Shared Services – globalny certyfikat potwierdzający zdobycie profesjonalnej kwalifikacji w dziedzinie usług wspólnych i outsourcingu, opracowany przez praktyków z Chartered Institute of Management Accountants (CIMA)
  • oraz świadectwo ukończenia kursu w Uniwersytecie Śląskim, Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Oferta ABSL Academy skierowana jest do studentów, absolwentów oraz osób, które chciałyby rozpocząć karierę w sektorze usług biznesowych i nabyć umiejętności wyróżniające ich na rynku pracy. Program kursu opiera się na trzech filarach obejmujących: podstawową wiedzę dotyczącą sektora oraz jego specyfiki, praktyczne umiejętności związane z poszczególnymi procesami biznesowymi oraz umiejętności miękkie i komunikacyjne związane z efektywnym zarządzaniem własną karierą.

Program ma również za zadanie łączyć kandydatów z miejscami pracy oraz umożliwić im pozyskanie umiejętności, które pomogą im rozwijać karierę w określonej branży. Każdy uczestnik, który ukończy kurs z wynikiem pozytywnym, weźmie udział w minimum dwóch rozmowach rekrutacyjnych. Ich wynik zadecyduje o tym, czy firmy będące partnerem programu zaoferują mu zatrudnienie. Obecnie 80% absolwentów ABSL Academy pracuje w jednej z ponad 170 firm partnerskich.

Zajęcia realizowane będą w trzech uczelniach: Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz Politechnice Śląskiej. Poprowadzą je nauczyciele akademiccy oraz liderzy i eksperci z firm członkowskich ABSL, między innymi: Capgemini, Cooper & Standard, Future Processing, IBM, Rockwell Automation, Unilever oraz PwC.

Warunkiem przystąpienia do kursu, który rozpoczyna się w listopadzie 2015 r., jest dobra znajomość języka angielskiego (kurs w całości prowadzony jest w tym języku). Kandydaci są przyjmowani na podstawie dwuetapowego postępowania: weryfikacji złożonego wniosku (rejestracja kandydatów prowadzona jest na stronie: www.abslacademy.pl) oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://abslacademy.pl

Plakat promujący ABSL Academy

„studiadlaodmiany.pl” - „Od listopada rusza ABSL Academy” (28.09.2015).