Ostatni konkurs w ramach programu VENTURES

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej rozpoczęła ostatni nabór wniosków w ramach programu VENTURES. VENTURES to program, któego celem jest podniesienie atrakcyjności pracy naukowej w Polsce, zainteresowanie młodych uczonych pracą naukową oraz zwiększenie liczby projektów możliwych do wdrożenia w działalności biznesowej.

W programie udział mogą wziąć:

• studenci jednolitych studiów magisterskich (po ukończeniu trzeciego roku studiów) lub studiów II stopnia
  • absolwenci (do trzech lat po ukończeniu studiów magisterskich) zatrudnieni na etatach naukowo-dydaktycznych
  • doktoranci (uczestnicy studiów doktoranckich)

Program VENTURES nie preferuje żadnych dziedzin tematycznych – finansowanie dostępne jest dla wszystkich dziedzin nauki, przy czym największe znaczenie ma przydatność danego projektu dla gospodarki.

Realizacja projektów może trwać od roku do trzech lat.

Finansowaniu podlegają:

• imienne stypendium naukowe dla kierownika projektu (w wysokości odpowiednio: 1500 zł miesięcznie dla studentów  i absolwentów oraz 3 tys. zł miesięcznie dla doktorantów);
  • grant badawczy w wysokości nieprzekraczającej 35 tys. zł rocznie.

Wnioski do programu można składać od 15 lutego do 15 kwietnia br.

Więcej informacji o programie na stronie http://www.fnp.org.pl/oferta/ventures.