Podpisanie Partnerstwa Śląskiego Klastra Multimedialnego

Śląski Klaster Multimedialny czyli innowacyjna sieć współpracy w obszarze ICT i multimediów zostanie powołana przez Uniwersytet Śląski, Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp zo.o. oraz śląskich przedsiębiorców.

Podpisanie umowy partnerstwa Śląskiego Klastra Multimedialnego odbędzie się 15 stycznia 2013 r. o godz. 11.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (w sali 29).

Dokument sygnować będą założyciele i członkowie klastra: JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr. hab. Wiesław Banyś, Prezes Zarządu Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości sp. z o.o. Joanna Sochacka. Reprezentantami sektora biznesu będą Ksawery Kaliski właściciel firmy „Artmediale”, Marek Gajewski i Jakub Solak Członkowie Zarządu CodePill Sp. z o.o., Rafał Sapota właściciel firmy F.H.U. VERMONT, Andrzej Szandała właściciel firmy INTERSIEĆ, Arkadiusz Rusin właściciel firmy IT master, Artur Szyduczyński właściciel Regionalnego Centrum Serwisowego, Maciej Stanusch Prezes Zarządu Stanusch Technologies S.A.

Honorowymi gośćmi spotkania będą: Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Ginter Kierownik referatu w Wydziale Rozwoju Regionalnego.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Innowacje Śląska – utworzenie, promocja i rozwój Śląskiego Klastra Multimedialnego”.