Porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim a firmą TechMine Fund SA podpisane

9 października 2012 r. o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego zostało podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a z firmą TechMine Fund SA.

TechMine jest firmą zainteresowaną przedsiębiorczością innowacyjną na Śląsku. Współpraca z Uniwersytetem Śląskim będzie obejmowała promocję i wspieranie przedsiębiorczości innowacyjnej, w tym wspieranie inicjatyw gospodarczych podejmowanych przez studentów, doktorantów, pracowników naukowych i absolwentów uczelni, realizację wspólnych projektów o zasięgu regionalnym, ponadregionalnym i międzynarodowym oraz wymianę informacji pomiędzy środowiskiem akademickim a biznesowym. Ponadto partnerzy planują wspólną organizację wydarzeń, warsztatów, konferencji oraz wzajemne świadczenie usług informacyjnych, konsultacyjnych i szkoleniowych.

W imieniu Uniwersytetu Śląskiego dokument podpisał prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, TechMine reprezentował prezes firmy Łukasz Zjawiński.