Podpisanie porozumienia o współpracy z Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

14 listopada 2013 r. (czwartek) o godz. 13.30 w sali 29 budynku rektoratu (Katowice, ul. Bankowa 12) zostanie podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, reprezentowanym przez prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka – Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką a Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., której przedstawicielami będą Pan Andrzej Sajkiewicz – Wiceprezes Zarządu oraz Pan Bartłomiej Jarocha – Członek Zarządu.

Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. to firma, która obejmuje swoją działalnością gminy Chorzów i Świętochłowice w zakresie gospodarki wodno-ściekowej.

Zadania przedsiębiorstwa:

•zapewnienie bezawaryjnej dostawy wody dla mieszkańców i odprowadzania ścieków,

•porządkowanie gospodarki ściekowej,

•stała kontrola jakości dostarczanej wody oraz odprowadzanych ścieków,

•systematyczna rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Chorzowa i Świętochłowic,

•prowadzenie długofalowych działań zmierzających do zmniejszenia strat wody,

•likwidacja niezgodnych z prawem podłączeń do sieci wodociągowej oraz nielegalnych zrzutów ścieków,

•rozbudowa i aktualizacja Systemu Informacji Przestrzennej.

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie obszary  działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej oraz wzajemnego wspierania w budowaniu marki i wizerunku jednostek.