Podpisanie porozumienia o współpracy z firmą ALAN Systems

21 maja 2013 r. (wtorek) o godz. 11.00 w sali 24 budynku rektoratu (Katowice, ul. Bankowa 12) zostanie podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a ALAN Systems. Współpraca pomiędzy uczelnią a firmą została zainicjowana dzięki działaniom Klastra Hub Club.

Firma ALAN Systems odnosi sukcesy na rynku IT. Tworzący ją zespół doświadczonych i ambitnych specjalistów opracowujących systemy dot:

• rejestracji i kontroli czasu pracy;
  • mobilnej sprzedaży;
  • umożliwiania spójnego obiegu informacji, dokumentów, zadań związanych z bieżącą działalnością oraz analizą zasobów firmy;
  • automatycznej rejestracji oraz rozliczania czasu i kosztów pobytu dziecka.

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie wiele obszarów, m.in. udostępnianie przez Firmę na rzecz Uczelni swoich produktów;  promowanie postaw/idei przedsiębiorczości w środowisku akademickim Uczelni, organizację praktyk i staży dla studentów i absolwentów Uczelni; angażowanie wykwalifikowanej kadry Firmy w realizację wykładów, szkoleń, seminariów dla studentów i absolwentów Uczelni;    realizację wspólnych projektów dydaktycznych oraz naukowo-badawczych; współpracę w zakresie organizacji i promocji wydarzeń skierowanych do środowiska akademickiego Uczelni; konsultowanie programów kształcenia w celu podnoszenia jakości kwalifikacji absolwentów Uczelni.

Firmę Alan Systems reprezentował będzie Pan Andrzej Czajka - Prezes, natomiast ze strony Uczelni dokument podpisze prof. dr hab Andrzej Kowalczyk – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką.