Podpisanie umowy z IBM Polska Sp. z o.o.

11 października 2012 r. w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a firmą IBM Polska Sp. z o.o., którą reprezentował dyrektor handlowy biura w Katowicach Romuald Gacka. Ze strony uczelni dokument podpisał JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Celem współpracy będzie optymalne wykorzystanie potencjału obydwu partnerów. Studenci UŚ będą mogli korzystać z najnowszych produktów IBM w ramach laboratoriów i zajęć dydaktycznych. Efektem będzie podniesienie konkurencyjności uczelni na rynku szkolnictwa wyższego – uzyskane w czasie zajęć kwalifikacje ułatwią absolwentom kierunków informatycznych start na rynku pracy. Ponadto studenci będą mieli szansę uczestniczyć w praktykach organizowanych przez IBM.

IBM jest jedną z największych na świecie firm informatycznych. Wysokiej jakości usługi doradcze i informatyczne, oprogramowanie oraz systemy i technologie informatyczne oferuje od ponad 80 lat. IBM Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w doradztwie strategicznym – od dostarczania odpowiednich rozwiązań informatycznych, aż do całościowego przejęcia zarządzania infrastrukturą IT w ramach usług outsourcingowych.