Podsumowanie Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 2018

W dniach 20-21 kwietnia 2018 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Exposilesia w Sosnowcu odbyła się premierowa edycja Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 2018. Celem targów była wymiana wiedzy i doświadczenia przedstawicieli środowisk medycznych i naukowych związanych m.in. z rehabilitacją i fizjoterapią, ortopedią, opieką zdrowotną. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach objął wydarzenie swoim honorowym patronatem.

Na stoisku Uniwersytetu Śląskiego prezentowane były rozwiązania naukowców z Wydziału Informatyki i Nauki i Materiałach, w tym m.in. prototypy: gry do rehabilitacji opartej na wirtualnej rzeczywistości, rehabilitacyjnej kamizelki oscylacyjnej, systemów monitorowania wybranych funkcji życiowych z wykorzystaniem technologii mobilnych.

Podczas trwania targów istniała możliwość rozmowy z twórcami prezentowanych rozwiązań, w tym z Prof. dr hab. inż. Zygmuntem Wróblem Dyrektorem Instytutu Informatyki, dr Pawłem Janikiem, dr Małgorzatą Janik i  mgr inż. Michałem Pielką z Zakładu Komputerowych Systemów Biomedycznych, dr Grzegorzem Machnikiem z Zakładu Modelowania i Grafiki Komputerowej, mgr Iwoną Polak z Zakładu Systemów Informatycznych oraz z przedstawicielami Biura Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Szczegółowe informacje nt. targów znajdą Państwo na stronie: www.exposilesia.pl/rehexpo/0/0/pl

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.