Pomóż zatrzymać smog. Ankieta dla firm dotycząca potrzeb B+R

Zapraszamy przedsiębiorców do wypełnienia krótkiej ankiety. Chcemy poznać Wasze preferencje i potrzeby dotyczące rozwoju technologii mających na celu ochronę przed niską emisją. Wyniki będą pomocne przy realizacji niedawno podpisanego porozumienia między Województwem Śląskim a Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – "Silesia pod błękitnym niebem".

"Silesia pod błękitnym niebem" to wsparcie rządowo-samorządowe do realizacji projektów jednostek naukowych oraz firm z sektora MŚP, które mają na celu redukcję emisji zanieczyszczeń zarówno gazowych, jak i pyłowych. Porozumienie zakłada budżet w wysokości 100 mln złotych (każda ze stron zainwestuje 50 milionów), który zostanie przeznaczony na dofinansowanie innowacyjnych projektów z zakresu:

  • energetyki,
  • inżynierii biomedycznej,
  • informatyki,
  • transportu,
  • medycyny.


Realizacja porozumienia nastąpi poprzez konkursy, które zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości. Natomiast już teraz przedsiębiorcy z regionu mogą wypełnić internetową ankietę, w której odpowiedzą na pytania dotyczące szczegółowych zagadnień technologicznych, nad którymi można rozwijać badania.

Ankietę proszę przesłać do 20 lutego br.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.slaskie.pl

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.