Porozumienie o współpracy z Instytutem Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A.

4 listopada 2014 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) zostanie podpisane porozumienie o współpracy między Uczelnią a Instytutem Systemów Katastralnych i Przestrzennych.

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie współpracę naukowo-badawczą i wdrożeniową oraz dydaktyczną, m.in.:

• wspieranie kontaktów pomiędzy inwestorami a sferą naukowo-badawczą, w tym realizacji wspólnych przedsięwzięć takich jak projekty badawcze, rozwojowe, inwestycyjne i podobne,

• organizację praktyk studenckich i staży absolwenckich w Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A

Instytut jest Centrum Badawczo-Rozwojowym, którego działalność koncentruje się na trzech segmentach rynku systemów przestrzennych dla administracji, gospodarki i obywateli wspomagających budowę istotnych elementów społeczeństwa informacyjnego:

•          Infrastruktura Informacji Przestrzennej (IIP) a w szczególności Geoportale i hurtownie danych i metadanych, zapewniające integrację i powszechny dostęp przez Internet do różnorodnych rodzajów geoinformacji gromadzonej i aktualizowanej przez sektor administracji publicznej, instytucje badawczo rozwojowe i organizacje prywatne.

•          Systemy dla Samorządu (e-urząd/e-administracja), zapewniające kompleksowe wykorzystanie geoinformacji w działalności samorządu terytorialnego, w tym obsługę obywateli i przedsiębiorstw.

•          Systemy zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego, wspierające sprawne funkcjonowanie instytucji zarządzania kryzysowego i służb ratowniczych.

Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych reprezentować będą wiceprezes zarządu spółki dr inż. Marcin Bajorski natomiast ze strony Uniwersytetu Śląskiego porozumienie podpisze prorektor UŚ ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W spotkaniu wezmą również udział: Jacek Jania – Dyrektor ds. rozwoju produktów,   dr hab. prof. UŚ Danuta Stróż  – dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, prof. zw. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel  - dyrektor Instytutu Informatyki.