Porozumienia o współpracy z firmami SIMPLE Sp. z o.o. oraz EQ System Sp. z o.o.

1 grudnia 2015 r. o godz. 14.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) zostaną podpisane porozumienia o współpracy między Uczelnią a firmami Simple Sp. z o.o. oraz EQ System Sp. z o.o.

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie m.in. współpracę naukowo-badawczą i badawczo-rozwojową, organizację praktyk studenckich dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Uczelni oraz udział Firmy w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych, tworzonych w Uczelni.

Firma Simple Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo zajmujące projektowaniem i wdrażaniem specjalistycznych i dedykowanych rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzenie m.in. BPM i CRM.

Z kolei spółka EQ System specjalizuje się we wdrożeniach informatycznych systemów planowania i organizacji produkcji (APS) kierowanych głównie do przedsiębiorstw produkcyjnych.

Firmę Simple Sp. z o.o. reprezentować będzie prezes zarządu – Tomasz Balin, firmę EQ System wiceprezes – Jacek Borowiecki, natomiast ze strony Uniwersytetu Śląskiego porozumienie podpisze prorektor UŚ ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W spotkaniu wezmą również udział Dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach – dr hab. Danuta Stróż oraz przedstawiciele Instytutu Informatyki - prof. zw. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel,  dr Katarzyna Trynda.