Porozumienie o współpracy z firmą 3Service Factory S.A.

Uniwersytet Śląski w Katowicach podpisał porozumienie o współpracy z firmą 3Service Factory S.A. W imieniu Uczelni porozumienie podpisał Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Natomiast w imieniu firmy 3Service Factory S.A. porozumienie podpisali dr inż. Zbigniew Szkaradnik – Prezes Zarządu oraz Pan Grzegorz Paszka – Członek Zarządu.

3Services Factory to nowo powstałe Centrum Przetwarzania Danych na Śląsku. Celem firmy jest stworzenie najbardziej energooszczędnego zespołu Centrów Przetwarzania Danych. 3Service Factory S.A. rozumie, że największym wyzwaniem współczesnego Data Center jest oszczędność energii i minimalizowanie kosztów ponoszonych przez klientów, dlatego projektuje swoje ośrodki tak, aby współczynnik PUE (Power Usage Effectiveness) był najlepszy na rynku.

Podpisane porozumienie ma pomóc w podjęciu współpracy m.in. w zakresie realizacji wspólnych projektów naukowo-badawczych, organizacji praktyk dla studentów i staży dla absolwentów uczelni oraz pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych Uczelni oraz konsultowaniu prac dyplomowych oraz programów kształcenia.