Porozumienie o współpracy z firmą Kroll Ontrack Sp. z o.o.

19 listopada 2015 r. o godz. 14.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) zostanie podpisane porozumienie o współpracy między Uczelnią a firmą Kroll Ontrack Sp. z o.o.

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie m.in. współpracę naukowo-badawczą i badawczo-rozwojową, organizację praktyk studenckich dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Uczelni oraz udział Firmy w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych, tworzonych w Uczelni.

Kroll Ontrack jest światowym liderem w dziedzinie odzyskiwania danych oraz informatyki śledczej (ang. computer forensics). W Katowicach mieści się jedyne w Europie Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy, jest ono jednym z dwóch ośrodków rozwoju oprogramowania Kroll Ontrack na świecie.).

Firmę Kroll Ontrack Sp. z o.o. reprezentować będzie dyrektor operacyjny i finansowy – Alicja Hała, natomiast ze strony Uniwersytetu Śląskiego porozumienie podpisze prorektor UŚ ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W spotkaniu wezmą również udział dr hab. Dantua Stróż, prof. zw. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel,  dr Katarzyna Trynda.