Porozumienie o współpracy z Polską Radą Pelletu w trakcie 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W najbliższy czwartek, 17 października 2019 roku, o godz. 9.00, na stoisku Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w trakcie 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, odbywającego się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, będzie miało miejsce uroczyste nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem, a Polską Radą Pelletu.

Porozumienie o współpracy dotyczyć będzie m.in. takich obszarów, jak:

1. realizacja wspólnych projektów o zasięgu regionalnym, ponadregionalnym
    i międzynarodowym;

2. współpraca w zakresie organizacji i promocji wydarzeń skierowanych do środowiska akademickiego Uczelni;

3. promowanie postaw/idei przedsiębiorczości w środowisku akademickim Uczelni, w tym wspieranie projektów studentów Uczelni;

4. organizacja praktyk studenckich dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Uczelni;

5. organizacja staży dla najlepszych studentów i absolwentów Uczelni;

6. udział Stowarzyszenia w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych, tworzonych w Uczelni;

7. angażowanie wykwalifikowanej kadry Stowarzyszenia w prowadzenie zajęć ze studentami;

8. uczestniczenie Stowarzyszenia w fundowaniu stypendiów dla studentów i doktorantów Uczelni;

9. promowanie przez Strony idei transferu wiedzy do środowiska gospodarczego;

Polska Rada Pelletu, założona 2 czerwca 2017 r., jest stowarzyszeniem polskiej branży peletu, którego członkami są firmy zajmujące się produkcją, handlem i dystrybucją peletu drzewnego, producenci urządzeń grzewczych na pelet, producenci pieców kominkowych, instalatorzy, producenci technologii do granulowania, jak również inne podmioty gospodarcze, instytucje i organizacje aktywnie działające w branży peletu i zaangażowane w rozwój tego sektora przemysłu.

W imieniu Polskiej Rady Pelletu  porozumienie podpisze Pani dr hab. Iwona Jelonek – Prezes Zarządu. Ze strony Uczelni dokumenty sygnować będzie Prorektor ds. Finansów i Rozwoju prof. dr hab. Michał Daszykowski. W wydarzeniu udział weźmie również Pani Agnieszka Kędziora-Urbanowicz Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Pelletu.