Postępy JARS Sp. z o.o. w realizacji projektu w ramch szwajcarskiego programu współpracy

Firma JARS Sp. z o.o. bierze udział w szwajcarskim programie współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W ramach projektu podjęty został szereg działań, wśród których najważniejsze są:

1. Monitorowanie jakości wody. W ramach porozumienia z Urzędem Gminy Wieliszew i Urzędem Gminy Nieporęt, laboratoria badawcze JARS Sp. z o.o. przeprowadziły w czerwcu i sierpniu bieżącego roku badania wody w kąpielisku przy plaży na Osiedlu 600-lecia w Wieliszewie oraz w kąpielisku „Dzika Plaża” w Nieporęcie. Uzyskane wyniki nie przekroczyły wartości dopuszczalnych zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 08.04.2011 w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli. Oznacza to, że miejsca te mogą być wykorzystywane do kąpieli.­

2. Monitorowanie jakości artykułów spożywczych. Wybrane produkty spożywcze w sklepach sieci Żabka i Freshmarket zostały oznaczone specjalnym znakiem Firmy JARS. Znak ten gwarantuje ich użytkownikom jakość potwierdzoną testami w laboratoriach JARS.

3. Propagowanie idei ochrony środowiska naturalnego w szkołach. Firma JARS Sp. z o.o. przeprowadziła cykl warsztatów w następujących placówkach edukacyjnych: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr. 2 w Legionowie, Szkoła Podstawowa Nr. 1 w Legionowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr. 4 w Katowicach. Zajęcia poświęcone były zagadnieniom segregacji śmieci i konieczności ochrony środowiska. Uczniowie powtórzyli zasady segregacji odpadów, obejrzeli i wypróbowali urządzenie do zgniatania plastikowych butelek oraz wykonali zabawki z surowców wtórnych.