Punkt Konsultacyjny Przedsiębiorczości Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Jeśli jesteś studentem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i posiadasz innowacyjny pomysł biznes, innowację lub innowację społeczną, zgłoś się do SpinPLACE! Nasz zespół posiada praktyczne doświadczenie w zakresie tworzenia i prowadzenia własnych projektów biznesowych, którym chętnie się z Tobą podzieli.

Co oferuje Punkt Konsultacyjny Przedsiębiorczości Akademickiej UŚ?

Wsparcie w przygotowaniu biznesplanu i business model canva

Pomożemy w zaprojektowaniu modelu biznesowego od ogólnego pomysłu do planu jego realizacji. Wskażemy kamienie milowe – najważniejsze etapy na drodze do sukcesu Twojego przedsięwzięcia.

Kontakt z instytucjami otoczenia biznesu

Pomożemy skontaktować się z instytucjami udzielającymi wsparcia lokalowego, finansowego czy infrastrukturalnego. Pomożemy nawiązać kontakty biznesowe

Promocja Twojego biznesu

Uniwersytet Śląski wspiera inicjatywy tworzone przez studentów, absolwentów i pracowników. Oferujemy pomoc w promocji rozwiązań

Pomoc w znalezieniu finansowania

Mamy doświadczenie w projektowaniu kampanii fundraisingowej, w sporządzaniu dokumentacji grantowej oraz pozyskiwaniu środków w ramach crowdfundingu.

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia?

Wsparcie od praktyków

W zespole Biura Współpracy z Gospodarką pracują osoby posiadające doświadczenie w pozyskiwaniu środków na innowacyjne rozwiązania oraz wspieraniu zespołów naukowych.

Szeroki zakres działalności

Uniwersytet Śląski  kształci zarówno w obszarze nauk ścisłych jak i społecznych, artystycznych i humanistycznych.

Sieć współpracy

Uniwersytet Śląski posiada szeroką sieć kontaktów i współpracy w różnych branżach – od przemysłu, przez sektor publiczny i samorządowy oraz instytucje otoczenia biznesu zarówno w kraju jak i za granicą.

Praktyka

Dążymy do tego, aby wiedza realizowana na Uniwersytecie była wykorzystywana nie tylko w teorii ale także w praktyce. Silnie współpracujemy z biznesem oraz regionem.

Jak się z nami skontaktować?

Zespół Biura Współpracy z Gospodarką w okresie wakacyjnym jest dostępny zgodnie z poniższym harmonogramem w pokoju: 3.10, w godzinach 10.00-14.00:

LIPIEC: 1.07, 15.07, 22.07, 29.07

SIERPIEŃ:  5.08, 12.08, 20.08, 26.08