Rusza projekt "Kobieta Matką Wynalazków"

Badaczki z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym programie "Kobieta Matką Wynalazków". Podczas niego wezmą udział w szkoleniach i warsztatach z komercjalizacji nauki. Najbliższe zajęcia odbędą się w październiku i listopadzie.

Projekt „Kobieta Matką Wynalazków”, realizowany przez Fundację „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” w Olsztynie i TAS Sp. z o.o. w Warszawie, to cykl szkoleń i warsztatów skierowany do pań, które zamierzają komercjalizować wyniki badań naukowych, wprowadzać nowe technologie na rynek i poznać zagadnienia związane z biznesem oraz własnością intelektualną.

Uczestniczki projektu zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną o przygotowywaniu biznesplanów, badaniu potrzeb rynku, źródeł finansowania, komunikacji nauki i biznesu, technik marketingu naukowego i przygotowywania prezentacji biznesowej dla przedsiębiorców czy inwestorów.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.kmw.fika.pl.