Śląski Klaster Multimedialny odwiedził skandynawski Cluster 55°

W dniach 7-9 października 2012r. członkowie Śląskiego Klastra Multimedialnego nawiązywali kontakty gospodarcze z przedsiębiorcami z Cluster 55° w Szwecji.

Organizatorem wizyty był Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o., który jest koordynatorem projektu „Innowacje Śląska - utworzenie, promocja i rozwój Śląskiego Klastra Multimedialnego", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Wizyta w Szwecji była pierwszą z cyklu zaplanowanego w projekcie. Członkowie klastra uczestniczyli w spotkaniu w Inkubatorze Przedsiębiorczości MINC w Malmo, podczas którego mieli okazję zaprezentować swoje firmy i poznać przedsiębiorców zrzeszonych w Cluster 55°. W tym samym czasie z wizytą przybyła delegacja rosyjskiego klastra IT z Kaliningradu, co dodatkowo powiększyło możliwości nawiązania współpracy międzynarodowej i korzyści z udziału w projekcie. Według raportu Komisji Europejskiej Szwecja jest liderem wdrażania innowacji wśród krajów Europy. Klastrowicze nawiązali kontakty z najlepszymi!

W wizycie uczestniczyli mikro i mali przedsiębiorcy z branży IT i multimedialnej - członkowie klastra:

• ARTMEDIALE Ksawery Kaliski,
  • CodePill Sp. z o.o.,
  • F.H.U. VERMONT Rafał Sapota,
  • INTERSIEĆ Andrzej Szandała,
  • ITmaster Arkadiusz Rusin,
  • Regionalne Centrum Serwisowe Artur Szyduczyński,
  • Stanusch Technologies S.A.
  • oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Uniwersytet Śląski w Katowicach reprezentowali dr hab. prof. UŚ Urszula Boryczka oraz Dariusz Laska Pełnomocnik Rektora ds. Komercjalizacji i Rozwoju Sieci Współpracy.