Spotkanie członków Śląskiego Klastra Nanotechnologicznego

30 września br. odbędzie się kolejne spotkanie członków Śląskiego Klastra Nanotechnologicznego, założonego w marcu 2013 r. z uwagi na dynamiczny przyrost innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach nanotechnologii oraz technologii materiałowej w lokalnych instytucjach naukowych.

Głównym celem Śląskiego Klastra NANO jest wspieranie na Śląsku rozwoju przedsiębiorczości w dziedzinie nanotechnologii opartej na współpracy sektora naukowego i gospodarczego. Mogą do niego należeć podmioty gospodarcze, instytucje naukowo-badawcze, organy administracji publicznej, przedstawiciele mediów, instytucje finansowe i instytucje otoczenia biznesu – dziś liczy ponad 30 członków.

Seminarium wraz ze spotkaniem networkingowym oraz prezentacją nowych członków Klastra odbędzie się w Pałacu Goldsteinów w Katowicach. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego – członka założyciela Śląskiego Klastra Nanotechnologicznego – w spotkaniu uczestniczyć będą prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką, oraz Dariusz Laska, Pełnomocnik Rektora ds. Komercjalizacji i Rozwoju Sieci Współpracy.

Agenda spotkania