Spotkanie informacyjne dot. konkursu Galileo Masters 2014

20 maja 2014 r. o godz. 16.00 w sali audytoryjnej II Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące polskiej edycji międzynarodowego konkursu Galileo Masters 2014. Celem konkursu jest promocja innowacyjnego wykorzystania technologii nawigacyjnych. Najlepsi pomysłodawcy, poza wygraną atrakcyjnych nagród finansowych i rzeczowych, mają szanse na wsparcie w komercjalizacji swoich idei. Zgłoszenia do polskiej edycji konkursu European Satellite Navigation Competition, nazywanego Galileo Masters, można nadsyłać do końca czerwca.

Podczas spotkania informacyjnego przedstawiona zostanie charakterystyka segmentu technologii nawigacyjnych, przykładowe produkty, które powstały dzięki Galileo Masters oraz wyjaśnione zostaną formalności związane ze zgłoszeniem pomysłu do konkursu.

Współorganizatorami polskiej edycji Galileo Masters 2014 są fundusz kapitałowy Black Pearls oraz Pomorski Klaster ICT Interizon. Partnerami konkursu są: Astri Polska, GMV Innovating Solutions, AIP Business Link, Olivia Business Centre, Creotech, SmallGIS, PCPD oraz Intel. Patronat honorowy nad inicjatywą objęło Ministerstwo Gospodarki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.if.us.edu.pl.