Szkolenie dotyczące programu HORYZONT 2020

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach/Branżowy Punkt Kontaktowy przy Polskiej Platformie Technologicznej Środowiska we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym Politechnika Śląska organizują szkolenie dotyczące Programu Horyzont 2020.

Celem szkolenia jest prezentacja aktualnego stanu przygotowań do programu Horyzont 2020 ze szczególnym uwzględnieniem możliwości uzyskania wsparcia przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Ponadto w trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną Europejskie Partnerstwa Innowacji na rzecz wody i efektywnej gospodarki zasobami oraz drugi konkurs projektu ERA-Net Ecoinnovera, a także aktualne działania podejmowane przez Biuro PolSCA w Brukseli i możliwości wsparcia oferowane przez Biuro w związku z przygotowaniami do Horyzontu 2020. Przewidziano także wystąpienie przedstawiciela Ministerstwa Środowiska na temat projektowanego systemu wspierania ekoinnowacji.

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców, stowarzyszeń przedsiębiorców, przedstawicieli jednostek naukowych, uczelni wyższych i punktów kontaktowych programów UE.

Szkolenie odbędzie się 12 grudnia 2012. Program oraz szczegółowe informacje o szkoleniu znajdują się na stronie Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.