"Technopark Gliwice" zaprasza na bezpłatne seminarium pt. "Innowacje marketingowe - Gryfikacja".

Park Naukowo-Technologiczny "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z. o.o.zaprasza na bezpłatne seminarium pt. "Innowacje marketingowe - Gryfikacja". którego adresatami są: pracownicy przedsiębiorstw, uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu, jednostek naukowych, jednostek samorządu terytorialnego.

Termin seminarium: 01 marca 2013 r.(piątek) godz. 9.00-16:00
Miejsce seminarium: Częstochowski Park Przemysłowo - Technologiczny przy ul. Wały Dwernickiego 117/121
Organizator: Park Naukowo-Technologiczny TECHNOPARK GLIWICE Sp. z o.o oraz Częstochowski Park Przemysłowo - Technologiczny przy ul. Wały Dwernickiego 117/121

Plan seminarium

8.30- 9-00 - Rejestracja uczestników/czek

9.00- 9.10 - Powitanie. Podstawowe informacje nt. projektu „Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego”

9.10 -10.40 - Wstęp
Dlaczego niektóre rzeczy angażują nas bardziej niż inne?
• Uwarunkowania biologiczne i psychologiczne
• Co to jest Flow?
• 3 Filary angaźowania
Elementy składowe gry:
• Mechanika gier
• Fabuła i tło
• Komunikacja graczy i z graczami
• Zasady
• Gracze
• Platformy
• Balansowanie gry

10.40 - 10.50 przerwa kawowa

10.50 -12.30 - Wykorzystanie gier poza grami
Ad-gaming
• Wykorzystanie gier w reklamie
• Przykłady
Gry rzeczywistości alternatywnej
• Gry jako eventy
• Przykłady
Gryfikacja
• Definicja i trendy
• Sztuka kreowania przyjemności
• Co wyróżnia gryfikację od innych technik
• Kiedy można stosować gryfikację, a kiedy jest to strata pieniędzy i czasu
• Zastosowanie (działania)

o Marketing
o Zarządzanie
o Edukacja
o inne
• Zastosowanie (branźe)
o Produkcja
o Usługi
o Administracja
• Przykłady ze świata i Polski
• Gotowa Platforma czy własna aplikacja

12.30-13.00 obiad

13.00-14.30 - Część Warsztatowa (grupowa)
• Gryfikacja w Marketingu

14.30-14.40 - przerwa kawowa

14.40-16.00 -Część Warsztatowa (grupowa)
• Gryfikacja w Zarządzaniu

Wypełniony formularz prosimy przesłać na adres: ris@technopark.gliwice.pl najpóźniej do dnia 26.02.2013 r. do godz.16.00

Organizator: Park Naukowo-Technologiczny "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z. o.o. Kontakt: Katarzyna Kowol tel. 032 335 85 40, e-mail: katarzyna.kowol@technopark.gliwice.pl

Prowadzący: Sebastian Starzyński
Badania rynkowe to jego pasja. Jeszcze na studiach założył własną firmę badawczą ABR SESTA, którą prowadzi do dziś. Specjalizuje się w badaniach środowiska zakupowego. Firmę wyróżnia to, że stawia na innowacyjne metody badawcze, jak instalacje kamer w sklepach do badania zachowań klientów itd. Testuje również innowacyjne koncepty e-biznesowe dla inkubatora przedsiębiorczości Technoboard. Od kilku lat zainteresowania zawodowe skierowane są na e-commerce. Prowadzi kilka spółek e-biznesowych, w tym Promo-Plan i SEMA Solutions, oraz współtworzy polską filię fundacji Khan Academy. Wprowadził na nasz rynek polski sieć restauracji SUBWAY, a obecnie tworzy nową sieć kawiarni mobilnych Coffee-Day. Od lat młodzieńczych jest wielkim miłośnikiem gier strategicznych. Tematyka wykorzystania mechaniki gier jest jemu bliska, gdyż łączy doświadczenie zawodowe (badania zachowań, e-biznes, marketing) i zainteresowania prywatne (gry), dlatego stara się mówić i pisać o Gryfikacji, ARG, AdGamingu. Urodzony w 1975 r, tytuł magistra z Marketingu i Zarządzania otrzymał na SGH.