Uniwersytet Śląski powoła spółkę celową

14 czerwca 2013 r. ogłoszono wyniki konkursu w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „SPIN-TECH”. Uniwersytet Śląski w Katowicach uzyska dofinansowanie na założenie spółki celowej.

Celem programu „SPIN-TECH” jest intensyfikacja procesów komercjalizacji wyników badań poprzez wsparcie spółek celowych, pośredniczących między publiczną sferą badań i rozwoju a gospodarką. Do zadań spółki będzie należało w szczególności obejmowanie udziałów lub tworzenie spółek typu spin-off, opartych na wynikach badań naukowych prowadzonych w Uczelni. Realizacja projektu zoptymalizuje system wdrażania przedmiotów własności intelektualnej do podmiotów gospodarczych oraz wzmocni działania promujące potencjał naukowo-badawczy Uniwersytetu Śląskiego.

Realizację projektu koordynować będzie Biuro Współpracy z Gospodarką UŚ.