Wizyta studyjna w Olimp Laboratories

26 marca 2018 r. w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+” zorganizowana została wizyta studyjna w Centrum Badawczo-Rozwojowym Olimp Laboratories. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Olim Laboratories wyposażony jest w ultranowoczesną aparaturę badawczą. W skład Ośrodka wchodzą nowocześnie wyposażone laboratoria i pracownie: instrumentalna, analiz chemicznych, mikrobiologiczna, badań tkankowych, modelowania molekularnego, badań wysiłkowych, badań sensorycznych i formulacji w skali laboratoryjnej i półtechnicznej. Ważnym celem w ramach pracy badawczej Ośrodka jest działalność dydaktyczno-naukowa, ukierunkowana głównie na farmację, dietetykę i fizjologię. Ośrodek pozwala na prowadzenie w jego obrębie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów oraz realizację studenckich prac dyplomowych. Może być wykorzystywany do wykonywania prac badawczych w kraju i za granicą wspólnie z różnymi jednostkami naukowo-badawczymi.

Naukowcy Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz przedstawiciele Biura Współpracy z Gospodarką odwiedzili laboratoria badawcze firmy m.in. pracownię mikrobiologiczną, analiz chemicznych i badań wysiłkowych. Wizyta studyjna była okazją do nawiązania współpracy naukowo-badawczej.

Pracowników naukowych zainteresowanych współpracą z Olimp Laboratories zapraszamy do kontaktu z Biurem Współpracy z Gospodarką pod numerem (32) 359 20 81 lub transfer@us.edu.pl.