Wprawiamy w ruch Warsztaty Doświadczalne Instytutu Fizyki!

Wprawiamy w ruch Warsztaty Doświadczalne Instytutu Fizyki!

Warsztaty Doświadczalne Instytutu Fizyki zapraszają do współpracy społeczność akademicką UŚ (pracownicy naukowi, doktoranci, studenci), jak również wszystkich zainteresowanych spoza uczelni.

Pracownicy Warsztatów Doświadczalnych zapewniają kompleksową pomoc w zakresie od zaprojektowania urządzenia, poprzez wykonanie poszczególnych części, do złożenia prototypu gotowego produktu. Dodatkowo, długie doświadczenie oraz stała współpraca ze środowiskiem naukowym zapewnia rzetelność i wysoką jakość oferowanych usług.

Warsztaty Doświadczalne Instytutu Fizyki UŚ oferują m.in.:

• projektowanie i wykonywanie aparatury naukowo-badawczej oraz maszyn i urządzeń przemysłowych,

• spawanie (TIG, elektryczne, gazowe, mikroplazmą) materiałów takich jak:  aluminium, stale nisko oraz wysokostopowe, metale nieżelazne,

• obróbkę mechaniczną:

• toczenie,

• frezowanie,

• szlifowanie,

• wiercenie,

• cięcie,

• obróbkę cieplną metali,

• gięcie blach,

• anodowanie i barwienie aluminium,

• badania twardości (metodami Brinella i Rockwella),

• pełen zakres prac ślusarskich.

Zapraszamy na stronę internetową: www.warsztatydoswiadczalne.us.edu.pl

obrazek do wiadomosci: