XII edycja konkursu „Skomplikowane i proste"

Ruszyła 12. edycja konkursu "Skomplikowane i proste" organizowanego przez miesięcznik Forum Akademickie. Na nagrodę mają szansę młodzi naukowcy, którzy najlepiej opiszą badania naukowe, w których brali udział.

W konkursie mogą wziąć udział doktoranci oraz pracownicy uczelni i instytutów badawczych, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2016 roku, a prace można zgłaszać do 9 września 2016 r.

Zgłoszone artykuły powinny popularyzować badania naukowe uczestników konkurs. Organizatorzy przyjmować będą teksty w napisane języku polskim o objętości 10-12 tys. znaków (ze spacjami). Można je opatrzyć fotografiami i rysunkami obrazującymi badania.

Na najlepszych autorów czekają nagrody pieniężne – kolejno 9 000, 4 500 i 2 000 zł, zestawy map cyfrowych, urządzenia elektroniczne, książki oraz kursy komputerowe.

Konkurs jest objęty patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Więcej informacji, w tym regulamin konkursu można znaleźć na stronie: www.forumakademickie.pl/konkurs/