Youth IGF Poland 2021 - nabór zgłoszeń

Od 6 do 10 grudnia 2021 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będzie Szczyt Cyfrowy ONZ – Internet Governance Forum 2021. To jedna z największych międzynarodowych konferencji poświęconych tematyce zarządzania internetem.

W ramach wydarzenia organizowany jest projekt „Youth Summit”, skierowany do osób w wieku 18–30 lat. Jego celem jest stworzenie młodym ludziom przestrzeni do aktywnego uczestnictwa w procesie zarządzania internetem poprzez udział w wielostronnym dialogu pomiędzy przedstawicielami rządów, organizacji międzynarodowych, sektora prywatnego i środowisk akademickich na temat takich dziedzin, jak cyberbezpieczeństwo, włączenie cyfrowe czy zrównoważony rozwój cyfrowy.

Tematem tegorocznego projektu będzie policy-making i związane z nim umiejętności docierania do różnych grup interesów. Zgłoszenia udziału w przedsięwzięciu przyjmowane są do 28 sierpnia 2021 roku.

Youth IGF Poland to inicjatywa stworzona w 2020 roku we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.