Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie FameLab® 2013

FameLab® 2013 to konkurs dla fizyków, inżynierów, biotechnologów i innych studentów, doktorantów oraz pracowników z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych lub technicznych. Wszyscy mają za zadanie, by w sposób jak najbardziej atrakcyjny i zrozumiały opowiedzieć jury i publiczności o swojej pracy naukowej. Liczy się poprawność pod względem naukowym, umiejętność jasnego wytłumaczenia skomplikowanych naukowych zagadnień oraz charyzma.

Każdy uczestnik i uczestniczka ma 3 minuty, by zaprezentować wybrane zagadnienie. W wystąpieniu może użyć dowolnych rekwizytów, o ile jest w stanie wnieść je na scenę i obsłużyć bez pomocy innych osób. Regulamin konkursu wyklucza jednak użycie pomocy multimedialnych.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

• skończone co najmniej 18 lat,
  • studiowanie lub praca w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych,
  • umiejętność porozumiewania się po polsku w stopniu komunikatywnym,
  • umiejętność porozumiewania się po angielsku w stopniu komunikatywnym,
  • wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej oraz przesłać maksymalnie 3-minutowy film video z prezentacją popularyzującą dowolnie wybrany temat z zakresu ww. dziedzin nauki na adres famelab@kopernik.org.pl,
  • zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2013 r.

Kto może wziąć udział w konkursie?

• studenci i studentki czwartego lub piątego roku studiów jednolitych lub studiów drugiego stopnia nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych,
  • doktoranci i doktorantki zajmujących się naukami przyrodniczymi, ścisłymi, technicznymi, rolniczymi lub medycznymi,
  • osoby pracujące w jednostce organizacyjnej prowadzącej w sposób ciągły badania naukowe i zajmujące się dowolną dziedziną z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych,
  • osoby pracujące nad zastosowaniem nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych w życiu codziennym, siłach zbrojnych organach rządowych, przemyśle lub biznesie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.famelab.org.pl