Zapraszamy na seminarium „Współpraca międzysektorowa na rzecz CSR na Śląsku”

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zapraszają na dwudniowe seminarium w ramach projektu „Współpraca międzysektorowa na rzecz CSR na Śląsku”  17-18 września 2012 Hotel Olympic w Ustroniu. Seminarium poświęcone będzie współpracy przedstawicieli sektora biznesu, administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych na rzecz budowania społecznej odpowiedzialności w województwie śląskim.

Pierwszy dzień seminarium poświęcony będzie wprowadzeniu i poszerzeniu wiedzy na temat CSR (ang. Corporate Social Responsibility), drugi – współpracy międzysektorowej i budowaniu partnerstw.

Cele seminarium:

• zdobycie wiedzy z zakresu teoretycznego, historycznego i prawnego ujęcia pojęć zrównoważony rozwój i CSR,
  • zidentyfikowanie korzyści środowiskowych, społecznych oraz ekonomicznych z wdrażania CSR,
  • poznanie standardu ISO 26000 jako narzędzie pomagającego wdrażać CSR,
  • przyjrzenie się dobrym praktykom z zakresu CSR,
  • zainicjowanie współpracy międzysektorowej.

Materiały do pobrania:

szczegółowy program seminarium

formularz zgłoszeniowy

Seminaria dla przedstawicieli z 4 podregionów województwa śląskiego odbędą się na jesieni 2012 roku. Pierwsza edycja seminarium odbędzie się w dniach 17-18 września 2012 roku dla przedstawicieli podregionu gliwickiego. Przedstawiciel danego podregionu to osoba, która w danym podregionie mieszka i/lub pracuje.

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie, jeden nocleg oraz dla chętnych wspólny przejazd busem na miejsce spotkania.

Miejsce seminariów:

Hotel Olympic w Ustroniu

ul. Grażyńskiego 10

www.hotelolympic.pl.

Pytania oraz wypełnione formularze do dnia 13 września prosimy kierować do Ewy Albińskiej drogą mejlową lub faxem:

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

ewa.albinska@fob.org.pl